Tanie dodatki

Każdy, nawet najpiękniejszy strój powinien być podkreślony przy pomocy umiejętnie dobranych dodatków.

Oczywiście istnieją kobiety-minimalistki, które najchętniej zrezygnowałyby z jakichkolwiek dodatków, ale która z nas drogie panie wyszłaby z domu bez torebki? Domyślam się, że żadna jednak nie zdecyduje się na taki odważny ruch. Jeśli na co dzień nie zrezygnowałybyśmy z torebki to tym bardziej wybierając się na przyjęcie – a dobrze dobrana torebka, potrafi pięknie podkreślić kreację.

Torebka.

Torebka to nieodłączny element kobiecego stroju. Na przyjęcia do sukni koktajlowych i wizytowych najlepszą torebką jest niewielka, klasyczna kopertówka. Do dłuższych sukien należy wybrać nieco większe torebki.

Kolor w tym przypadku jest również ważny – z mody dawno wyszło dobierania torebek pod kolor kreacji, którą masz na sobie. Najbardziej sprawdzoną barwą torebki jest kolor kontrastujący z suknią. I tak jeśli założyłaś czerwoną kreację – wybierz czarne dodatki, jeśli założyłaś granatową sukienkę – wybierz złote dodatki, jeśli wybrałaś brązową sukienkę – wybierz miedziane dodatki, itd.

Kolczyki.

Jeśli chcesz w swej kreacji wyglądać elegancko łatwo mogą pomóc Ci w tym odpowiednio dobrane kolczyki.

Wiszące, długie kolczyki idealne są dla kobiet o okrągłej twarzy, bowiem optycznie ją wysmuklają. Ważne, aby nie zakładać wiszących kolczyków do sukienek z wysokim kołnierzem, albo ze stójką, ponieważ wtedy tylko przeszkadzają.

Jeśli już zdecydowałaś się na założenie pięknych wiszących kolczyków, zrezygnuj z korali – chyba nie chcesz na przyjęciu wyglądać jak choinka.

Szal i rękawiczki.

Niezwykle eleganckie dodatki. Rękawiczki powinnaś sobie podarować jednak, jeśli twoja kreacja ma delikatne ramiączka lub cale rękawy – ręce będą bowiem sprawiały wrażenie potężniejszych.

Szal nie tylko dodaje elegancji, ale chroni również w czasie chłodu, jeśli zarzucisz go na ramiona – bardzo praktyczny dodatek.

Pasek.

Paski są dosyć ryzykownym dodatkiem do sukienek. Dlaczego? Nie do każdej sukienki pasek pasuje – pomimo, że zawsze wyszczupla sylwetkę. Także uważaj, kiedy będziesz go zakładać, aby na przyjęciu nie wyglądać komicznie.

Comments are closed.