Długie suknie balowe

Bardzo rzadko zdarza się okazja, aby moc uczestniczyć w prawdziwym balu. Pierwszym balem w życiu kobiety jest bal studniówkowy. Jest to niezapomniane przeżycie, dlatego suknia wybrana na to przyjęcie powinna być zupełnie wyjątkowa. Później jeszcze zdarzają się bale sylwestrowe, jednak nie jest to już tak podniosłe wydarzenie, jak studniówka.

Jak ubrać się na prawdziwy bal?
Suknia balowa
Bal kojarzy nam się zwykle z elegancją i wytwornością, z mężczyznami ubranymi w czarne fraki i kobietami w efektownych sukniach balowych, z bajkowymi przyjęciami, które mogą okazać się dla nas niezapomnianym przeżyciem.

Prawdziwa suknia balowa powinna być…

Czym charakteryzuje się suknia balowa? Przede wszystkim musi być długa (choć bez przesady, jeśli materiał będzie ciągnął się po ziemi, może stworzyć to wiele niebezpiecznych sytuacji na parkiecie, ale również może utrudniać poruszanie się, a wtedy nici z twoich niezapomnianych wrażeń…). Suknia balowa powinna mieć też rozkloszowany dół (często usztywniany metalowym kołem).

Dlaczego? Tego typu suknia daje „efekt księżniczki”, a jednocześnie pozwala ukryć niektóre niedociągnięcia twojej figury, szczególnie obfite biodra i brzuch. Suknia balowa powinna być dopasowana do górnej części twojej sylwetki, co załatwi gorset, natomiast na dole powinna być rozkloszowana. Jeśli Sukienka balowamasz szerokie ramiona zainwestuj w gorset zapinany na szyi, bądź wybierz taki, który nie będzie miał żadnych ramiączek (unikaj dekoltu w łódkę, poszerzającego optycznie ramiona).

Jakie kolory?

Tutaj panuje raczej dowolność, preferowane są kolory pastelowe, tradycyjna biel lub czerń, a także intensywne odcienie czerwieni, czy zieleni.

Całości stroju balowego dopełni delikatny szal (lub bolerko), buty oraz torebka. Oczywiście wszystko idealnie dopasowane do kreacji. Warto pamiętać, że buty i torebka w kolorze sukni dawno wyszły z mody, dlatego zrezygnuj z takiego doboru.

Jak widać mężczyźni mają mniej kłopotu z doborem stroju, pozostawiając na tym polu miejsce do popisu dla kobiet, które to są ozdobą tego typu przyjęć.

Comments are closed.