Dopasowane sukienki studniówkowe

Studniówka to pierwszy wielki bal w życiu kobiety. Skoro bal – niezbędna jest piękna balowa kreacja, której młoda kobieta nie zapomni do końca życia.

Jak wybrać odpowiednią sukienkę studniówkową?

Sukienka na Studniówkę
Wszystko niestety zależy od szkoły. Szkoła ma bowiem prawo narzucić długość i kolor studniówkowych sukienek (choć zwykle z tego prawa rezygnuje). Jeśli więc zażyczy sobie, aby wszystkie dziewczęta miały długie, czarne suknie, wybór kreacji staje się znacznie ograniczony – aby w takim wypadku się wyróżniać, wystarczy dobrać odpowiednie dodatki.
Modna sukienka studniówkowa
Powyższa sytuacja jest jednak czystko hipotetyczna, bowiem jak wcześniej zostało wspomniane, szkoła rezygnuje z narzucania zasad określających wygląd sukienek podczas studniówki.

Suknie studniówkowe często są bardzo klasyczne, tzn. długie, proste, z odkrytymi ramionami, w ciemnym kolorze, na dole rozkloszowane. Czasem jednak, podczas imprezy, zdarzy się ktoś, kto postanowi zaryzykować i założy krótką, obcisłą sukienkę w jaskrawym kolorze. Taki śmiałek jest jednak wytykany palcami, bowiem (mimo wszystko) panuje jakaś cicha zasada co do fasonu i koloru studniówkowego stroju.

Są dwa typy sukienek studniówkowych: 1. dwuczęściowe, 2. jednoczęściowe.

Sukienki dwuczęściowe składają się z gorsetu i spódnicy. Jest to idealny wybór, jeśli twoja sylwetka Suknia studniówkowawymaga wymodelowania. Istnieje wiele fasonów zarówno gorsetów (zapinane na szyi, bez ramiączek, z ramiączkami), jak i spódnic (zwykle wszystkie są jednak długie).

Sukienki jednoczęściowe są bardzo popularnym typem kreacji, jednak bardzo trudno znaleźć coś odpowiedniego na rynku.Suknia na Studniówkę

Studniówka to przede wszystkim czas zabawy, dlatego suknia, na którą się zdecydujesz powinna być nie tylko oszałamiająco piękna, ale również wygodna i praktyczna. Co komu po sukience w stylu syreny, jeśli nie będzie można w niej tańczyć i swobodnie się poruszać…

Wybieraj więc z głową!

Comments are closed.