Szykowne sukienki wieczorowe

Wieczorne wyjścia zwykle poprzedzają wcześniejsze kilkugodzinne wyprawy do sklepów i przymierzanie wielu strojów, z których tylko jeden okazuje się odpowiedni. Każda kobieta, wybierając się na eleganckie przyjęcie, chce bowiem wyglądać pięknie i tak samo się czuć.
Sukienka wieczorowa
Wybór sukni wieczorowej zależy przede wszystkim od rodzaju przyjęcia, na które się wybierasz. Jasne jest oczywiście, że inaczej ubierzesz się na bal sylwestrowy, a inaczej na wesele. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek na temat tego, czym dokładnie kierować się podczas zakupu sukni wieczorowej.

Jeśli wybierasz się na wesele, nie większego problemu, bowiem tutaj panuje wielka dowolność co do fasonu. Suknia może być zarówno długa, jak i krótka, ważne jednak, aby nie była biała – biel bowiem to kolor panny młodej. Istnieje również przesąd, że na wesele nie powinno się zakładać czarnych sukienek, ponieważ podobno może to przynieść pecha młodej parze (dziś jednak niewiele osób przejmuje się tego typu przesądami).
Suknia na wieczór
Najodpowiedniejsze kolory sukien weselnych to kolory ciepłe, które kojarzą się ze szczęściem i relaksem, a że większość ślubów odbywa się w sezonie wiosna/lato, kolory te idealnie będą pasowały nie tylko do atmosfery przyjęcia, ale również do pory roku.

Jeśli wybierasz się na eleganckie przyjęcie (np. biznesowe), niewskazane jest szaleństwo. Eleganckie przyjęcia charakteryzują się

powściągliwością w doborze stroju, najlepsze będą więc kolory stonowane – unikaj przy tym letnich kolorów, sama suknia powinna być natomiast pozbawiona zbędnych ozdób i dodatków, a jej fason nie powinien zaskakiwać i szokować, ale raczej zachwycać elegancją Krótka sukienka wieczorowai szykiem. Zrezygnuj z głębokich dekoltów oraz ekstrawaganckich wycięć.

Jeśli wybierasz się na bal sylwestrowy dobór stroju jest bardzo przyjemny, bowiem panuje tu całkowita dowolność, a króluje szaleństwo. W tą jedyną w roku noc dozwolone jest wszystko – poczynając od niezwykłych i oryginalnych fasonów sukien, poprzez jaskrawe kolory, kończąc na ekstrawaganckich dodatkach, makijażu i fryzurze (które powinny być dopełnieniem stroju).

Comments are closed.