Eleganckie suknie wizytowe

Suknie wizytowe często mylone są z sukniami wieczorowymi i koktajlowymi, co jest poważnym błędem. W czym tkwi różnica? Prościej jest zapytać, w czym są podobne? Jedyne podobieństwo jest takie, że każdy z tych typów sukien wkładany jest przez kobiety podczas wieczornego wyjścia z domu.
modna sukienka koktajlowa

Fasony i modele sukni wizytowych zmieniają się wraz z kolejnymi trendami mody.
Same suknie wizytowe jednak nadal po części rządzą się własnymi prawami (choć dziś już lekko zmodyfikowanymi). Jakie są te prawa?

Przede wszystkim suknia wizytowa:

– może być uszyta ze wzorzystego materiału (choć do tej pory było to raczej ekstrawaganckie przedsięwzięcie), dzięki czemu możesz wyrazić samą siebie (nigdy nie mieszaj kilku wzorów lub jaskrawych kolorów, bo będziesz wyglądać śmiesznie!)
– nie powinna być, ani za długa, ani za krótka (długość powinna lawirować między połową łydki, a przedkolanem)
nie może mieć zbyt dużego dekoltu oraz wycięcia na plecach
piękna sukienka koktajlowa
Powyższe zasady powinny być ściśle przestrzegane, aby móc zabłysnąć w towarzystwie. Jak jednak powszechnie wiadomo, zasady są po to, aby je łamać, w związku z czym często można się spotkać z zupełnym od nich odstępstwem (co czasem nie wychodzi na dobre takim śmiałkom).

Co będzie modne w tym sezonie? Jakie suknie wizytowe wybrać, aby nie wyjść na kogoś nienadążającego za trendami mody?

W tym sezonie projektanci postawili przede wszystkim na podkreślenie talii i biustu, dzięki doborowi specjalnych fasonów oraz materiałów. Jakie materiały są obecnie polecane? Przede wszystkim atłas, woal i jedwab, a więc materiały lejące się (podkreślają delikatność kobiecego ciała oraz nadają mu lekkości).
elegancka sukienka koktajlowa

Najmodniejsze kolory tego lata
to kolory jaskrawe: różne odcienie zieleni, fioletu, żółci i turkusu, a także pastelowe odcienie różu. Jak zwykle (nieśmiertelnie) popularne są również odcienie brązu i morskiej zieleni.

Bardzo popularne są też koronkowe hafty, falbany oraz treny.

Comments are closed.